News - SP9PSB - Żywiecki Klub Krótkofalowców
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Szukaj    
Nawigacja
Historia SP9PSB

Portal
  Strona Główna
  Download
  Artykuły
  FAQ
  Forum
  Linki
  Kategorie Newsów
  Galeria
  Szukaj
  Kontakt
  Ziemia Żywiecka
  750 Lat Miasta Żywiec

Linki Do WWW:

Spotkania Klubowe
Spotkania klubowe w czwartki . Serdecznie zapraszamy od godz 17:00.pok 117
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 43
Najnowszy Użytkownik: ~Xeess
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~sp6mlk
Brak Avatara height=

Punktacja:
Oglne: 7
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~SQ9PND (6 pkt.)
3) ~SP9BP (5 pkt.)
4) ~sq9nop (4 pkt.)
5) ~SP9SDR (2 pkt.)
6) ~sq9jkl (2 pkt.)

Ostatnie Artykuły
SP 9 A D Q - ALFRED ...
Panasonic RF-4990
Reklama

eXtreme-fusion

Akrobacje na antenie zdj.SP9DJQ
SQ9EJ dnia stycze 26 2019 17:43:58 · 0 Komentarzy · 100 Czytać · Drukuj
Spotkanie Opłatkowe 2019r
SQ9EJ dnia stycze 01 2019 11:17:32 · 0 Komentarzy · 89 Czytać · Drukuj
Szczęśliwego Nowego Roku.
SQ9EJ dnia grudzie 31 2018 05:52:53 · 0 Komentarzy · 81 Czytać · Drukuj
Wesołych Świąt
świętaW oczekiwaniu na zbliżające się
Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Żegnamy minione miesiące
I pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Pragniemy przeżyć
Niepowtarzalne świąteczne chwile
W pokoju i wzajemnej bliskości.
Serdeczne życzenia:
Zdrowia, pogody ducha,
Spełnienia wszystkich marzeń,
Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
w Naszym wspaniałym hobby
    życzy ... Józef SQ9EJ
SQ9EJ dnia grudzie 16 2018 18:04:12 · 0 Komentarzy · 88 Czytać · Drukuj
"CZYSTE GÓRY 2018”
XX JESIENNY ZLOT TURYSTYCZNO - EKOLOGICZNY "CZYSTE GÓRY 2018” - ZA NAMI !
 
Kreując potrzebę dbania o środowisko naturalne poprzez udział w akcji „Sprzątanie Świata”, a także nowoczesną ofertę turystyczną, zwłaszcza w zakresie turystyki dzieci i młodzieży, rozwijania sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu wraz z Radnym Powiatowym Jackiem Sewerynem było organizatorem dwudziestej już jesiennej edycji imprezy, która miała miejsce 13 października 2018 r. w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu.
W kampanii edukacyjnej Powiat Żywiecki apeluje do mieszkańców, a przede wszystkim do młodego pokolenia, o szanowanie środowiska naturalnego.
Głównym celem XX Jesiennego Zlotu Turystyczno Ekologicznego „Czyste Góry 2018” – Kampanii ekologicznej było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży w zakresie dbania o środowisko naturalne, a także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy zlotu mieli do wyboru 5 tras prowadzących do Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu.
Podczas tej edycji na szlaki, pod opieką nauczycieli i wychowawców szkół powiatu żywieckiego, wyruszyło kilkadziesiąt grup turystycznych - miłośników ekologii. Młodzi ekolodzy uporządkowali szlaki górskie, z których zebrali kilkadziesiąt worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci, które zapełniły kontener.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się terenowe stanowisko łączności zorganizowane przez Galicyjskie Stowarzyszenie „Salutare”i Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB, gdzie można było przeprowadzić swoją pierwszą łączność radiową, a także punkt udzielania pierwszej pomocy oraz strzelnica paintball, zorganizowane przez uczniów klasy wojskowej Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.Zdjęcia w Galerii
SQ9EJ dnia listopad 01 2018 06:30:52 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 85 Czytać · Drukuj
San Beskido 2018r
Po raz 25, jubileuszowy,  krótkofalowcy polscy, czescy i słowaccy spotkali się  13 października br.w gospodzie „U Liberdy” w Tyrze koło Trzyńca w Czechach, na corocznym międzynarodowym spotkaniu integracyjnym. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób, a zdecydowaną większość stanowili Polacy. Organizatorem spotkania, jak co roku, był niezawodny Janek OK2BIQ, którego wspierał Janek SQ9DXT. Po krótkim wstępie, prezentacji uczestnicy spotkania tradycyjnie zrobili sobie wspólne zdjęcia, a następnie odbywały się rozmowy w grupach. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakosztować typowych czeskich potraw z knedliczkami na czele i raczyć się czeskimi napojami.
Żywiecki Klub Łączności SP9PSB reprezentowały trzy osoby tj. prezes Józef SQ9EJ, Jurek SP9CCA oraz Stanisław SP9FVO z rodziną.
     W tym roku pogoda wybitnie dopisała powodując dobre nastroje i ogólną atmosferę wśród uczestników spotkania, który powrócili do swych domów zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia. Organizator spotkania Janek OK2BIQ oświadczył, że być może to być ostatnie takie spotkanie. Wierzymy jednak, że Jankowi nie zabraknie sił zapału, aby przy dalszej pomocy Janka SQ9DXT organizować kolejne spotkania. Liczymy zatem na kolejne spotkanie za rok.
SQ9EJ dnia padziernik 30 2018 07:27:46 · 0 Komentarzy · 117 Czytać · Drukuj
Piknik Militarny Krzyżowa 2018r
Piknik Militarny upamiętniający 79 rocznicę wybuchu II wijny światowej i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się 23 września 2018roku w gminie Jeleśnia.Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło przy pomniku poległych ,następnie Msza Święta w kościele Św. Wojciecha w Jeleśni. Po Mszy Św. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej wysiedleńcom z Jeleśni i Sopotni Małej której fundatorem jest Jan Suchoń.Następnie został zasadzony "Dąb Niepodległości" poświęcony 23.05.2018r przez papieża Franciszka .Po zakończeniu uroczystości uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Krzyżowej na piknik militarny który rozpoczął się ciepłym posiłkiem.Po ciepłym posiłku rozpoczęła się część artystyczno-historyczna,pokazy musztry i sztuk walki przez uczniów ZSAiO Żywiec-Moszczanica.Uwieńczeniem pikniku była inscenizacja "Szturm Na Schron" w perfekcyjnym wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 73 Pułku Piechoty. Nasz udział na pikniku miał na celu promocje krótkofalarstwa i umożliwienie uczestnikom przeprowadzenie amatorskiej łączności radiowej.
SQ9EJ dnia padziernik 24 2018 19:48:06 · 0 Komentarzy · 81 Czytać · Drukuj
Święto Plonów 2018 r
Jak co roku tradycyjnie pod Grojcem odbyły się uroczystości Święta Plonów i Dni Powiatu Żywieckiego.W niedzielę 16.09.2018 korowód przeszedł do amfiteatru gdzie odbyła się uroczysta Msza Dziękczynna za obfite plony w tym roku. W tym roku przypada 20-Lecie powstania powiatu Żywieckiego. Stowarzyszenie "SALUTARE" pracowało pod znakiem okolicznościowym SN20ZC .
SQ9EJ dnia padziernik 24 2018 19:37:32 · 0 Komentarzy · 78 Czytać · Drukuj
Zakończenie Lata w SP-6
Wakacje przeleciały i czas na pożegnanie lata 27.09.2018r w SP-6 Żywiec Moszczanica. więcej zdjęć w galerii
SQ9EJ dnia padziernik 24 2018 19:19:06 · 0 Komentarzy · 81 Czytać · Drukuj
Rozpoczęcie Lata w SP-6 Żywiec-Moszczanica
19.07.2018 w szkole podstawowej nr-6 w Żywcu-Moszczanicy odbył się piknik "Rozpoczęcie Lata" zorganizowany przy udziale radnych Piotra Stasicy i Roberta Kolanko. Burmistrz Antoni Szlagor podkreślił Swoją obecność aktywnym udziałem w zorganizowanych grach nie dając żadnych szans rywalom (zdjęcia w galerii). Nasz udział pozwolił uczestnikom zabawy zapoznać się z tajnikami radia i przeprowadzić swoją pierwszą łączność na falach eteru,na tę okoliczność zostało wydanych kilka dyplomów .Brawa i uznanie dla organizatorów oraz uczestników zabawy.
SQ9EJ dnia padziernik 23 2018 07:52:24 · 0 Komentarzy · 71 Czytać · Drukuj
XIII Piknik Eterowy Koniaków 2018 już za nami…
XIII Piknik Eterowy Koniaków 2018 już za nami…


Dla organizatorów tegoroczny Piknik Eterowy rozpoczął się 13-go w piątek i był zarazem trzynastym spotkaniem krótkofalowców w Koniakowie. Cokolwiek by to miało oznaczać, to zbytnio się tym nie przejęliśmy i jak zawsze „robiliśmy swoje” wg ustalonego planu.
Gospoda i Dom Wypoczynkowy Koronka są bowiem dla nas zawsze przyjazne a Uczestnicy niezawodni. W tym roku w DW „Koronka” spotkała nas miła niespodzianka w postaci nowo wybudowanego tarasu widokowego i ogromnego zadaszenia przed obiektem.
Pozwala to jeszcze bardziej uniezależnić się od wyjątkowo kapryśnej lipcowej pogody.

Tegoroczny Piknik Eterowy SP-OK-OM po raz pierwszy został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi i po raz drugi patronatem Posłanki Ziemi Żywieckiej Małgorzaty Pępek. Było to możliwe ze względu na wielkie zaangażowanie krótkofalowców z Żywieckiego Klubu Krótkofalowców SP9PSB pod wodzą Józefa SQ9EJ w pracę amatorskich sieci ratunkowych i stałej współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu.
Patronują nam od zawsze i wspomagają finansowo Zarząd OT-06 z siedzibą w Siemianowicach Śl. oraz Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej, gdyż Piknik to także impreza towarzysząca XXII Dniom Gminy Istebna.

Pogoda nie była tragiczna, więc spora część uczestników Pikniku ze swoim sprzętem biwakowym przybyła do Koniakowa już w piątek.
Sobotnia rejestracja i przywitanie pierwszych gości już od wczesnych godzin rannych odbyło się za sprawą Józefa SQ9EJ Prezesa SP9PSB oraz klubowych kolegów.
Każdy z uczestników tradycyjnie już otrzymał okolicznościowy identyfikator XIII Pikniku.
Wystartowaliśmy tuż po godz. 10-tej jak zwykle hucznie. Tym razem nowość, bo z udziałem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Cieszyna i ich zabytkowej armaty.
Dwukrotna salwa armatnia i wystrzał z karabinu czarnoprochowego oznaczały otwarcie pikniku. Henryk SP9FHZ przywitał uczestników i Gości oraz przedstawił dwudniowy program.
Skoro prawie wszyscy byliśmy przed budynkiem „Koronki”, więc do pamiątkowego grupowego zdjęcia ustawił nas fotograf z lokalnej gazety.

Pierwszym punktem programu było wręczenie Alfredowi SP9CTW Złotej Odznaki Honorowej Polskiego Związku Krótkofalowców przez Wiceprezesa PZK Tadeusza SP9HQJ oraz Prezesa Śląskiego OT PZK Marka SP9HTY. Obecny był również Janek SQ9DXT Wiceprezes OT-06 PZK.
Niezawodnie uczestniczył w Pikniku również Janek OK2BIQ z Tyry.
Z uczestnikami pikniku przywitali się też przebywający w SP: Bogdan DL7AKQ z małżonką.
Gościliśmy, jak co roku wielu znakomitych nadawców, więc nie sposób wszystkich wymienić.

W części prezentacyjnej Darek SP9ETE przedstawił dwuczęściową prezentację o krótkofalarstwie dla laików pt. „Nadajesz to poznajesz” oraz „Szpieg z krainy deszczowców”, które dedykowane były dla naszych gości niebędących krótkofalowcami.

Piotr SP9LVZ wpierw zaprezentował „Przemienniki cyfrowe DMR grupy BASR w Beskidach”, następnie omówił temat „Amatorska łączność cyfrowa DMR”. Ze względu na przystępne ceny tego sprzętu zainteresowanie łącznością cyfrową jest coraz większe.

Mirek SQ9JXF omówił praktyczne wykorzystanie amatorskich sieci ratunkowych. Ze względu na pracę zawodową oraz działalność krótkofalarską udało mu się znakomicie te tematy połączyć.
Z kolei Bronek SP9WZO przedstawił swoje bogate doświadczenia i zaprezentował sprzęt do łączności krótkofalarskich DMR w pasmie 70 cm. Efekty jego pracy w postaci setek dyplomów zdobytych za łączności cyfrowe doprawdy nas zaskoczyły. Dlatego też podzielił się doświadczeniem w sposobie zdobywania tych dyplomów.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę Janek SP9IFV udostępnił kolejną część swojego bogatego zbioru starych urządzeń odbiorczych i nadawczych. Postała z tego znakomita wystawa p.t. "RADIO RETRO" część 3. Była ona nagłośniona w lokalnych mediach, więc oglądali ją nie tylko uczestnicy pikniku. Widząc duże zainteresowanie Janek SP9IFV obiecał w przyszłym roku zaprezentować najstarsze radia samochodowe ze swojej kolekcji.

Marcin SQ9WRT, czyli firma AMTAK oferował, jak co roku okolicznościowe kubki piknikowe
no i przede wszystkim druk kart QSL.

Była też giełda sprzętowo-krótkofalarska, ale w tym roku prezentowała się raczej skromnie.
Przez cały czas trwania pikniku pracowała oczywiście radiostacja klubowa SP9PSB pod okolicznościowym znakiem z okazji 750-lecia Miasta Żywca.
Za sprawą Marka SP9HTY czynne było również Biuro QSL OT-06 PZK.
Oferowaliśmy także uczestnikom materiały informacyjne tj. ofertę turystyczną gmin „Beskidzkiej Piątki” oraz powiatu żywieckiego, które to wspomagają od lat organizację pikniku.

Zdecydowanym powodzeniem cieszyła się swojska pajda chleba ze smalcem
i ogórkiem małosolnym, co osobiście przygotowali koledzy z SP9PSB z Żywca.

Tak jak dwa lata temu termin pikniku przypadł na rozgrywki piłkarskie, czyli mecz o III miejsce Anglia – Belgia na MŚ Moskwa 2018. Utworzyliśmy więc znowu „Strefę kibica piknikowego”.
I tym sportowym akcentem zakończyliśmy sobotni dzień spotkania.

No i nastała niedziela, kiedy dokładnie o godzinie 8-mej budzimy uczestników Pikniku gromkim wystrzałem, to brat kurkowy SP9FHZ.
Po śniadaniu tradycyjnie już miały miejsce rozgrywki sportowe w kategoriach: mężczyźni, kobiety i juniorzy. Wpierw odbył się turniej strzelecki z karabinu pneumatycznego, który prowadzili żywieccy krótkofalowcy z SP9PSB.
Kolejną ciekawą zabawę pelengacyjną, jak co roku prowadzili członkowie Klubu LOK SP9KJM
z Siemianowic, czyli Tadeusz SP9HQJ oraz Józef SP9FII.
Słoneczna pogoda i dobre nastroje sprawiły, że udało się przeprowadzić męską konkurencję przeciągania liny. Zwyciężyła grupa, do której należał Józef SQ9EJ Prezes SP9PSB.

Ok. 13-tej rozdaliśmy zwycięzcom naszego sportowego współzawodnictwa dyplomy i nagrody, po czym nastąpiło zamknięcie Pikniku Eterowego Koniaków 2018.
Dziękujemy sponsorom za udzielone wsparcie a Gościom za uczestnictwo.

Szanowne Koleżanki i Koledzy, do kolejnego zobaczenia w Koniakowie na XIV Pikniku Eterowym, gdzie w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy już za niecały rok!

Henryk SP9FHZ i Józef SQ9EJ

Koniaków, dnia 18.07.2018
SQ9EJ dnia lipiec 19 2018 04:57:40 · 0 Komentarzy · 95 Czytać · Drukuj
Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Shoutbox
Tylko zalogowani mogął dodawać posty w shoutboksie.

@SQ9LOP
DATA: 05/07/2019 18:21
witam
moze mi sie uda zjawic w istebnej ale nie chce obiecywac wiec do zobaczenia

@sp9cca
DATA: 11/06/2019 00:28
Teraz to jest OK.
TNX DR Dominiczku - vy73 es GL!!!

@sp9cca
DATA: 17/04/2019 23:19
Wszystkim OM's na tej stronie Wesołych Świąt
Życzy - Jurek GW /sp9cca !
Smacznego jajka i szyneczki - vy 73'

@SQ9LOP
DATA: 30/03/2019 20:41
Jak sami widzicie nie mamy polskiej czcionki na stronie za co przepraszamy prace trwają by to wszystko przywrócić do ładu

@SQ9LOP
DATA: 26/02/2019 18:47
Mamy problem z serwerem za co z gory przepraszamy

@SP9EMV
DATA: 19/11/2017 13:20
K O M U N I K A T Y
Stacja Śląskiego Oddziału
PZK-SP9PNB nadaje
komunikaty w każdy
poniedziałek o godz.21
na przemienniku SR9E
145.725 MHz
CTCSS 71.9 Hz

@SP9EMV
DATA: 03/12/2016 11:22
Z A W O D Y
Regulaminy zawodów
krajowych KF i UKF
znajdują się na stronie
ROBOT PGA-ZAWODY