News: „CZYSTE GÓRY 2019” - SP9PSB - Żywiecki Klub Krótkofalowców

Panasonic RF-4990

eXtreme-fusion

„CZYSTE GÓRY 2019”
Kreując potrzebę dbania o środowisko naturalne poprzez udział w akcji „Sprzątanie Świata”, a także nowoczesną ofertę turystyczną, zwłaszcza w zakresie turystyki dzieci i młodzieży, rozwijania sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu wraz z Radnym Powiatowym Jackiem Sewerynem było organizatorem dwudziestej pierwszej już jesiennej edycji imprezy, która miała miejsce 21 września 2019 r. W Szkole Podstawowej im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach. W kampanii edukacyjnej Powiat Żywiecki apeluje do mieszkańców, a przede wszystkim do młodego pokolenia, o szanowanie środowiska naturalnego.
Głównym celem XXI Jesiennego Zlotu Turystyczno Ekologicznego „Czyste Góry 2019” – Kampanii ekologicznej było porządkowanie szlaków turystycznych, ochrona przyrody, integracja młodzieży w zakresie dbania o środowisko naturalne, a także promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidów, turystyki górskiej i kwalifikowanej oraz rozwijanie sprawności fizycznej młodzieży oraz jej zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy zlotu mieli do wyboru 4 trasy prowadzące do Szkoły Podstawowej w Radziechowach.

Podczas tej edycji na szlaki, pod opieką nauczycieli i wychowawców szkół powiatu żywieckiego, wyruszyło kilkadziesiąt grup turystycznych - miłośników ekologii. Młodzi ekolodzy uporządkowali szlaki górskie, z których zebrali kilkadziesiąt worków odpadów, plastikowych butelek i śmieci, które zapełniły kontener.Organizator imprezy wraz z firmą Żywiec Zdrój w jesiennej edycji Zlotu przewidzieli dodatkowe atrakcje oraz nagrody dla uczestników Zlotu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się terenowe stanowisko łączności zorganizowane przez Galicyjskie Stowarzyszenie „Salutare”i Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB, gdzie można było przeprowadzić swoją pierwszą łączność radiową, W akcji udział wzięli koledzy: SP9CCA, SP9FVO, SP9VM, SQ9JXF, SQ9KRK, SQ9EJ, Wszystkim Kolegom odpowiadającym na zawołania uczestników zlotu Serdecznie Dziękujemy
SQ9EJ dnia wrzesie 22 2019 19:26:20 · 0 Komentarzy · 14 Czytać · Drukuj